Fuar, yılın belirli bir döneminde birçok firmanın bir araya gelerek yaptıkları işler ve faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımda bulundukları, firmalarını tanıtmayı amaçladıkları bir organizasyondur. Firmaların en büyük amaçları markalarını akıllarda kalıcı bir şekilde tanıtmaktır. Her yıl, yılın farklı dönemlerinde yapılan fuarlar farklı konseptlerle karşımıza çıkmaktadırlar. Yeni iş kapıları ve pazardaki rekabet ortamı için fuar standı tasarımları oldukça büyük bir önem taşıyor.

Firmaların fuar stantı tasarım aşamasında dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Öncelikle kurulacak olan stand markayı en iyi şekilde temsil etmeli. Zira ziyaretçiler standa uğramadan önce mutlaka standın nasıl göründüğüyle ilgilenecek . Dikkat çekici bir tasarım, ziyaretçi sayısının artışında önemli bir etken olabilir.

Stand Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Fuar standı tasarımlarında dikkat edilmesi gereken diğer etkenler, ürünlerin ön plana çıkarılması, stand düzeninin karmaşa içinde olmaması sade ve işlevsel olması, ziyaretçilerde ilgi çekici detaylara yer verilmesi, firmaya ait kimliği en iyi şekilde yansıtabilir olması ve stand maliyeti için bütçenin aşırı zorlanmaması olabilir. Fuar standı satın almak istemeyen firmalar için fuar standı kiralama hizmetleri veren firmalar da bulunuyor. Bu yöntem maliyetleri düşürme açısından uygun bir yöntem olabilir. Stand maliyetleri, düşündüğünüz tasarıma bağlı olarak değişiklik göstereceğinden fuar standı fiyatları tercihinize göre değişim gösterebilir. Fuar standı maliyetleri en yüksek olan standlar, ahşap fuar standları oluyor. Ahşap fuar standları şık ve ilgi çekici görünümleri ile dikkatleri üzerinize çekebilir.

Fuar standları üretimi, profesyonellik gerektiren bir iş olduğundan fuar standı yapan firmalar arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler bulunmakta. Bu kriterler, firmanın yaptığı işler, deneyim süresi vb. olabilir. Ayrıca seçeceğiniz fuar standında, ziyaretçileriniz için markanızı tanıtacağınız bölüm ve ürünlerinizle ilgilenecek olanlar için görüşme alanı oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Bu hususlar markanızı, seçtiğiniz hedef kitleye tanıtmanızda büyük fayda sağlayacak. Markanız için uygun fuar standı tasarımı ve kiralık standlar için alanında öncü firmalardan Kural Mimarlık ofisleri ile iletişime geçerek maliyetler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Kural Mimarlık’ın stand üretimi konusundaki çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.