Günümüzde internet ve teknolojinin de katkısı ile ticaretin boyutu inanılmaz seviyelere ulaşmıştır. Dolayısıyla tüm sektörlerde gerek iş ve işlem bazında gerekse firmalar bazında oldukça büyük artışlar yaşanmaktadır. Ve bu kadar geniş ölçekli bir küresel ticari dünyada tüm firmalar hedef kitlelerine ve müşterilerine ulaşabilmek için oldukça farklı yöntemler kullanmaktadırlar. Bu yöntemlerden birisi ise fuarlardır. Fuarlar, günümüzde firma ve şirketlerin ürün ve hizmetlerini tanıttıkları, müşterileri ile bir araya geldikleri büyük ticari organizasyonlardır. Ve fuarlara katılan firmalar markalarını temsil eden fuar stantları aracılığıyla ürünlerini müşterilerine tanıtarak yepyeni pazarlara açılmayı, iş hacimlerini büyütmeyi hedeflemektedirler. Sonuç olarak da üreticiler ve tüketicilerin bir araya gelmiş oldukları fuar stantları ile firmalar oldukça başarılı sonuçlar elde etmekte ve yepyeni pazarlara açılabile fırsatlarını yakalamaktadırlar.

Fuarların Firmalar Açısından Önemi

Günümüz işletmecilik ve reklam stratejileri arasında önemli bir yeri olan fuar organizasyonları firmaların ürün ve markalarını hedef kitlelerine tanıtabilmeleri için oldukça nemli araçlardan birisidir. Her bir firma fuar standı ile samimi bir şekilde müşterileri ile iletişime geçebilmekte ve fuar standı alanını bir ofis olarak kullanabilmektedir. Hatta dünya pazarına ulaşmak isteyen birçok firma ve şirket uluslar arası fuarlara katılım sağlayarak küresel ölçekte ticari faaliyetlerini genişletebilmekte ve dünya çapında hedef kitlesine erişim sağlayabilmektedir. Pekii dünya ölçeğinde müşterilerinize köprü oluşturabilecek söz konusu fuarlarda amacınıza ulaşabilmek için nasıl bir standa sahip olmanız gerekmektedir?

Fuar Stantları Nasıl Olmalıdır?

Kural Mimarlık olarak en önemli faaliyetlerimizden birisi de müşterilerimize katılacakları fuarlar için fuar standı tasarımı ve uygulamaları konusunda yardımcı olmaktır. Bu alanda oldukça profesyonel bir ekiple birlikte fuar stantları konusunda çalışma yürütmekteyiz. Çünkü biliyoruz ki; fuarlarda kullanılacak olan stantlar firmanın imajını ve markasını temsil etmektedir. Bu nedenle de öncelikle firmanın ihtiyaçları ve beklentilerini göz önüne alarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca stantlardaki tüm renk, dizayn ve işlevsellik bir bütün içerisinde bir araya getirilmelidir. Son dönemlerde genel bir yönelim olarak ise daha çok kolay kurulabilen ve hafif malzemeli stantlar tercih edilmektedir. Fuar stantlarında önem verilmesi gereken bir diğer konu ise, stantların LED ekranlar gibi teknolojinin sağlamış olduğu birtakım imkanlarla ışıklandırılması ve görsellerinin dikkat çekici ve akılda kalıcı bir estetiğe sahip olmaları gerektiğidir.

İletişim

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.