Fuar standı tasarımı yapan bir mimarlık firması olarak yıllardır bu alanda hizmet vermekteyiz. Ürün veya hizmet tanıtımı yapmak için fuar standları çok sık kullanılır. Standlar kullanım maksatlarına göre çok küçük veya çok büyük şekilde olmaktadır. Kullanım amaçlarına ve tasarımlarına göre çeşitleri olan stand türleri bulunur.

Fuar standı tasarımı yapılırken ilk olarak müşterinin ne istediğine dikkat çekeriz. Müşterinin isteğine göre ürünlerin tasarımı yapılır. Fuar standı yapımında müşterinin vereceği boy, en ve yükseklik ölçüleri önemlidir. Tasarım yapılırken bizim yaptığımız ve kullandığımız belli ölçüler vardır. Ancak bu anlamda müşterinin standı nerede kullanacağını ve ne amaçla kullanılacağını mutlaka belirtmesi gerekir. Müşterinin verdiği bilgiler doğrultusunda Stand tasarımına başlanır. Kısa bir işlem sonrasında üretimi biten standın demontesi müşterinin istediği yere yapılır. Üretim, kurulum ve de montaj bizim tarafımızdan yapılmaktadır.

Fuar standı tasarımı yapılırken firmaların kaliteli malzeme kullanması gerekir. Yapılacak çeşit seçildikten sonra üründe kullanılacak olan malzeme seçilir. Ancak ürünlerin kaliteli olması için mutlaka dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir.

Stand Çeşitleri

Teşhir amaçlı standlar, tanıtımı yapılacak olan ürünlerin örneklerini sergilemek için kullanılır. Firma bu alanda tek bir ürün kullanacağı gibi birden fazla ürünün de teşhirini sergileyebilir. Bu tarz standları ürünü sergilemek için ve ürünlerin satışını yapmak için de kullanabilir.

Tanıtım amaçlı standlar da genellikle elektrik süpürgesi, ütü gibi ürünlerin tanıtımı bu standlar da yapılır. Bu standlar diğer standlara göre daha küçük olur. Bir diğer çeşidi ise sunum amaçlı standlardır. Gıda ve pişirme sektörü gibi tadım yaptırılan standlar da sunum amaçlı standlar çok sık tercih edilir.

Satış amaçlı standlar ise genellikle market ve avm de bulunan ürünlerin sayışının gerçekleştiği ürünler için kullanılır. Reklam amaçlı tercih edilen ürünlerin başında gelir. Genellikle daha ucuza mal edilmesi etki etmesi açısından çok sık tercih edilir. İhtiyacınıza göre stand çeşidini belirleyebilirsiniz. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda firmalar belli bir fiyat alabilirsiniz. Hem kiralama hem de satın alma işlemini karşılaştırmanız da fayda var.

İletişim

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.