Fuar organizasyonları firmaların yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda tanıtımını yaptıkları yeni iş imkanlarının doğduğu yerlerdir. Bu nedenle şirketlerin markalarını en iyi şekilde tanıtmak ve ürünlerini sergilemek için gerekli olan şey ise fuar stantıdır. Son zamanlarda artan fuar standı üreticileri arasında ucuz ve kalitesiz imalathaneler fuar standı sektörünün ve güvenilir firmaların daha önemli hale gelmesine sebep olmuştur. Şirketlerin fuar standlarında fiyat odaklı hareket etmeleri organizasyonlarında bekledikleri ilgiyi görememelerine sebep olup ve hayal kırıklığıyla son bulmaktadır. Bu durumu önlemek için fuar stadının fiyatından önce bir takım noktalara dikkat etmek gerekir.

Fuar Organizasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yapılacak standın türü, (Maksima Stand, Modüler Stand, Ahşap Stand) Fuar standınızın türüne, nasıl tasarlandığına ve yapımında kullanılan malzemeler gibi değişkenler ile standın maliyeti belirlenebilir.
  • Fuar organizasyonun tamamı için firmanızın ayırdığı bütçe, Fuara katılımınızdan önce bütün giderleri hesaba katarak yapacağınız bütçe çalışması çok olumlu bir sonuç verecektir. Evet tasarruf her zaman yapılmalıdır, yalnız bazen firmaların hesaplama yapmadan gereksiz tasarruf yoluna gitmesi fuarlarının sönük geçmesine sebep olmaktadır. Kaş yaparken göz çıkartmamak gerekir.
  • Fuarda kullanılacak görseller, Logonuz, ürününüz, reklam videonuz veya afişlerinizin standınızda konumlandırılması ve kalitesi çok önemli bir detaydır.
  • Sergilenecek ürünlerin nasıl sergileneceği hakkında ön çalışma,

Ürününüz için yaptığınız fizibilite çalışması, potansiyel müşteri tespiti yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bir adımdır.

  • Fuar standınızın tasarımı, Bir fuar standı projesi için tasarım herşeydir. Bu noktada Kural Mimarlık olarak mimarlarımız sizler için dikkat çekici ve özgün bir tasarım oluşturup sunum yapabilmektedir.
  • Fuar standınızın konumu, Fuar organizasyonunda gerek diğer firmaların standlarına olan yaklaşık konumunuz gerekse giriş ve çıkışlara yakınlığınız fuardan verim alabilmeniz için büyük önem arz eder.
  • Fuar standındaki görevlileriniz için ihtiyaç var ise yakın otel tutulması,
  • Temizlik hizmeti alabileceğiniz bir firma,
  • Fuar standı için profesyonel montaj ve demontaj desteği veren firmalar.

 

Kurulduğumuz günden bu yana Kural Mimarlık olarak sektörde Dünya standartlarında kaliteli ve özgün tasarımlarımızla hizmet vermekteyiz. Bu bağlamda siz müşterilerimize kurumsal kimliğinizi ön plana çıkartacak anlayışla hazırladığımız fuar standları fiyatının çok üzerinde kazanımlar katacaktır. Fuar organizasyonunda potansiyel müşterilerinizden alacağınız sağlıklı geri dönüşler sayesinde bizlerin kaliteli hizmeti uygun fiyata sunduğumuzu göreceksiniz.

 

Fuar standı fiyatları ile ilgili ve daha birçok konu hakkında bilgi almak için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.