Gelişen teknoloji çağı ile birlikte firmaların uluslararası ticaret kapasitesi artmıştır. Bu durum firmaların yeni pazarlar ve ticaret ortakları arayışına yönlendirmiştir. Bununla birlikte firmaların bir araya geldiği fuar organizasyonları gibi açık pazarlarda rekabet ön plana çıkmaktadır. Kural Mimarlık olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz özel tasarım fuar standı sayesinde fuar organizasyonlarında rakiplerinizden daima bir adım önde olacaksınız.

Rakip firmalara nazaran daha dikkat çekici, cezbedici, göze çarpan bir fuar standına sahip olmak şirketler için bir adım önde olmak anlamına gelmektedir. Biz Kural Mimarlık olarak fuar standlarında yenilikçi çözümler ve kaliteli ürünler sunmayı şirketimizin sloganı olarak görmekteyiz. Örneğin yapımında ahşap fuar standlarını ele alacak olursak. Yapımında suntalam ve mdflam kullanılarak üretilen ahşap fuar standları genellikle firmalara özel olarak tasarlanır ve üretilir. Çoğunlukla tek seferlik kullanıma uygundur. Yapıları itibariyle sökülüp tekrar kurulmak için elverişli değillerdir. Şayet yeniden kullanılmak isteniyorsa, yapımında ve tasarımında kullanılan hammaddelere dikkat edilmelidir. Montajı ve demontajı sırasında itinalı bir işçilik, depolama koşullarının daha özenli olması durumunda yeniden kullanılması sağlanır.

Ahşap fuar standları suntalam/mdflam veya sunta+boya şeklinde olmak üzere iki çeşit olarak üretilir.

Suntalam/Mdflam Ahşap Fuar Standları

Bu fuar standları boya gerektirmediği için yapımı ve kurulumu oldukça hızlıdır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanır. Fakat suntaların birleşme noktalarındaki hat çizgileri görünüm açısından biz dezavantajdır. Ve çok sıradan ürünlerdir.

Sunta+Boya İle Üretilen Fuar Standları

Bu fuar standları yapımı bakımından daha fazla zaman alır. Suntaların üzerine önce alçı çekilir ve alçının kuruması beklenir. Akabinde boya yapılarak daha şık bir görünüm elde edilmiş olur. Bu işlemler işçiliği dolayısıyla maliyeti arttırmış olsa bile kaliteli bir fuar standı için tercih edilmiş olur. Sadece suntadan üretilen fuar standlarındaki hat çizgileri kesinlikle görünmemektedir.

Bunlara ek olarak high plas, lake gibi maliyeti arttıran uygulamalar da fuar standının daha modern, göz alıcı ve estetik olmasını sağlar.

Ahşap Fuar Standlarında Görsellerin Uygulanması

Sunta+Boya ile üretilen ahşap fuar standları üzerine kesinlikle görsellerin yapıştırılmaması gerekir. Çünkü bir süre sonra görsellerin üzerinde portakal kabuğu görünümü oluşmaktadır. Bunun yanısıra görsellerin yapıştırıldıkları yerden düşmesi kaçınılmazdır. Kısa sürede daha az maliyetli ve çabuk uygulanabilir olsada doğru bir uygulama yöntemi değildir. Bunun yerine mantar panolar kullanılmalıdır. Böylece ahşap fuar standınız tekrar kullanılması için daha az yıpranmış olacaktır.

 

Ahşap fuar standları ile ilgili ve daha birçok konu hakkında bilgi almak için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.