Türkiye’de yıl boyunca düzenlenen fuarlar, firmaların kendi sektörlerinde ön plana çıkmalarını, bu sektörün ürün ve hizmetleriyle ilgilenen müşterilerle bir araya gelmelerini sağlıyor. Firmaların bu mecrada başarıyla temsil edilmesi için de iyi tasarlanmış bir fuar standı gerekiyor. Müşteriyle temas hâlinde olunan bütün alanlar gibi stand tasarımı da marka değeri açısından büyük bir önem taşımakta. Dolayısıyla, tasarım yaptırılacak firmayı seçerek dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor.

Malzeme ve İmalat Kalitesi

Tasarlanan standın kolay bir biçimde kurulması ve fuar süresince kullanılabilmesi gerekir. Ayrıca, bazı durumlarda standlara modül eklenmesi gerekebilir. Bu durumun büyük ölçüde malzeme kalitesine bağlı olduğunu söylemekte fayda var. Kalitesiz, ucuz malzemeden imal edilen bir stand, kullanım esnasında kolaylıkla zarar görebileceği gibi, çalışanları ve müşterileri de zor duruma sokacaktır. Bu bakımdan bir fuar standı firması ile çalışmadan önce tasarımlarında kaliteli malzeme kullandığından emin olmanız gerekir.

Alan Kullanımı

Firmanızın fuarda kullanacağı kısıtlı bir alan bulunmaktadır. Alanın genişliği, konumu ne olursa olsun iyi bir fuar standı ile bunu avantaja çevirmek mümkün. Bu bakımdan bir fuar standı firması seçerken, alanı verimli kullanmanızı sağlayacak, fonksiyonel tasarımlar yapılacağından emin olmanız gerekiyor. Fuarda küçük bir alana sahip olsanız bile, iyi bir tasarımla bunu avantaja çevirebilir, ürün ve hizmetlerinizi başarıyla tanıtabilirsiniz. Bu durumun tamamen tasarıma ve dolayısıyla firmaya bağlı olduğunu belirtmekte fayda var.

Görsel Tasarım

Hizmetlerinizle ve ürünlerinizle ilgilenen müşterilerin aklında kalıcı olabilmek için iyi bir tasarıma ihtiyacınız var. Firmanıza ait logo, reklam afişi, renk tasarımı, ürün görseli gibi görsel ögelerin dikkat çekecek ve rahatsızlık vermeyecek bir biçimde kullanılması gerekiyor. Bu açıdan fuar standı firması seçerken iyi bir görsel tasarım ekibine sahip olduklarından emin olmanızda fayda var. Fuar alanında bulunan müşterilerin firmanızla ilgilenmeye karar vermesi tamamen görselliğe bağlı.

Neden Kural Mimarlık’ı Seçmelisiniz?

Kural Mimarlık Ekibi fuar standı firması olarak sağladığı hizmette, markanıza ve hedef kitlenize yönelik çözümler üreterek, şirketinizin fuar alanında en iyi biçimde temsil edilmesini sağlıyor. Sahip olduğunuz alanı en etkili biçimde kullanarak ürün ve hizmetlerinizin tanıtılmasını sağlayacak bir stand için Kural Mimarlık’a ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.