Stand, firmaların bir ürünün tanıtımında kullandığı ve bu yönle kendini müşterilerin ağını genişletmesine olanak sağlayan bir ürün. Bu aşamada en önemli durum, standın hangi üründen yapıldığı ve nasıl bir tasarıma sahip olduğu. Hangi üründen yapıldığı maliyeti; tasarımı da ilgi çekiciliği açısından stand üretimi sektöründe önemli bir yere sahip.

Stand Türleri

Stand türleri yapıldığı malzemelere göre farklılık gösteriyor. Metal ve ahşap standlar bunlara örnek olarak verilebilir. Ahşap standlar taşınabilirliği sayesinde ve tasarımının daha kolay yapılabilmesi sebebiyle hemen öne çıkıyor. Bu sebepten ötürü genellikle de tercih edilme sebebi olabiliyor fakat yine de metal standlar da sektörde önemli bir yere sahip. Marketlerde kullanılan ve basit bir plastikten ya da kartondan da standlar yapılarak bir ürün tanıtılabilir. Örneğin birçok firma süpermarketlerde bu tarz standları kullanıyor. Fuar standı üretimi ise firmanın rakiplerine karşı ivme kazanabilmesi adına ilgi çekici ve kendini tanıtma kısmında önem kazanıyor. Başlıca türleri maxima, ahşap ve modüler fuar standı olarak söylenebilir.

stand üretimi

Dikkate Alınması Gerekenler

Bir firma stand üretimi yaptırmak istiyorsa öncelikle maliyeti koruması gerektiğini ve bunu en düşük düzeyde tutması gerektiğini bilmeli. Her firma stand giderlerini en alt düzeyde tutarak tanıtımını en yüksek seviyede yapmak istiyor. Bu yüzden stand üretimi yapan firmalar da bunu dikkate alarak hizmet veriyor. Ayrıca stand üretimi yapılırken kullanılan malzeme oldukça önemli. Kullanılan malzeme tasarımın bel kemiği desek yanlış olmaz. Malzemenin kalitesi, tasarımın nasıl olacağı ve müşterilerde bırakacağı izlenim tahmin edilebilir bir hal alıyor.

Üretim Nerede Yapılmalı?

Bu bahsedilen özellikleri tek bir çatı altında toplayan Kural Mimarlık, sektörde öncü bir firma olmakla birlikte müşterilerine sunduğu 7/24 profesyonel hizmet ile de öne çıkıyor. Güvenilir hizmet sunan ve uzman kadrosuyla özel tasarımlara imza atarak öne çıkan Kural Mimarlık tüm yönleriyle stand üretimi sektöründe çok yönlü olmaya özen gösteriyor ve bunun karşılığında her yıl müşteri portföyünü genişletmeye devam ediyor. Kural Mimarlık’ın günden güne genişlettiği hizmet skalasını yakınen takip etmek için tek yapmanız gereken, firma ile iletişime geçmek.

Bize Ulaşın

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.