Çeşitli ürün ve hizmetlerin tanıtımında kullanılan farklı malzeme ve materyallerden imal edilebilen tanıtım masalarına stand denir. Standlar günlük hayatımızda hemen hemen yerde karşılaştığımız ürün ve hizmet reklamıyla satışı yapılan bilgi merkezi veya satış alanlarıdır. Marketlerde, alışveriş merkezlerinde, fuarlarda ve daha birçok yerde karşılaştığımız standlar kullanım ve tanıtım amacına göre çok abartı olamamakla birlikte ilgi çekici ve işlevsel olmalıdır. Stand tasarımında bu yüzden en kaliteli malzeme kullanılması gerekirken, temiz bir işçilikle özen gösterilerek tasarlanmalı ve imal edilmelidir. Stand tasarımında en çok tercih edilen malzemeler genel olarak Cam, pleksi, metal ve ahşaptır. Fakat kullanılan malzemeler tanıtım yapılacak ürün ve hizmete yönelik farklılık göstermektedir. Bu yüzden stand üretimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı nitelikler mevcuttur.

Stand Üretiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tanıtım amaçlı yapılan standlar pek çok yerde kurulup taşındığından stand üretimi konusunda dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biri standın kolay kurulup taşınılabilir olmasıdır. Fuar standlarının kullanım amaçları tanıtımı yapılan ürünü en iyi şekilde yansıtıp ziyaretçi ya da müşterilerin ürün ya da hizmeti satın almasını sağlamaktır. Bu amaçla stand üretimi yapılırken tanıtımı yapılacak ürün ve hizmetin tanıtılacağı çevre göz önünde bulundurularak en işlevsel ve dikkat çekici malzeme seçilmelidir. Stand üretimi hususunda üretici firmalar müşteri kurum veya kişilerin istekleri doğrultusunda farklı stand üretiminde farklı malzemeler kullanmaktadır. Dolayısıyla stand üretiminde kullanılacak malzeme tanıtımın veya reklamın yapılacağı ortama uygun ve abartılı olmaması gerekir. Bu yüzden stand üretimi sonucunda ortaya çıkan stand ürünü çevreyle uyum içerisinde olmalıdır. Stand üretimi açısından dikkat edilmesi geren diğer bir husus ise yeteri düzeyde led aydınlatma ve yapımında seçilen malzeme kadar önemli olan renktir. Seçilen renk göze hitap etmeli ve ahengi bozmamalıdır.

Fuar ve tanıtım alanlarında pek çok rakip olduğu için kurum ve firmaların diğerlerinden ayrı bir özelliğiyle ön plana çıkmalıdır. Kullanılan malzeme ve yapılan tasarımla fuar standı akıllarda iz bırakmalıdır. Fuar standı üretimi konusunda dikkat edilmesi gerekenlerden biri de fuar standının farklı amaca hizmet etmesi düşünülen standlardan farklı olmasıdır. Fuar standları hitap ettiği kitle açısından market ve alışveriş merkezi standlarına göre daha büyük bir topluluğu hedef almaktadır.

Bize Ulaşın

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.