Stant üretici firma ve kuruluşların mallarını ve ürünlerini sergilemek ve pazarlamak amacıyla genel halk kitlesine hitap eden alanlarda kurdukları iletişim merkezidir. Bu iletişim merkezlerinde pazarlayıcılar ve tanıtıcılar yaptıkları ya da ürettikleri iş ve mallar hakkında ziyaretçilere bilgi aktarımında bulunmaktadır. Stantların amacı yeni üretilen ürünleri tanıtmak, yapılacak yatırımlar hakkında bilgi paylaşımında bulunmak, katılımcıları yapılan iş doğrultusunda ikna ederek onlara mevcut olan ürün ve bilgiyi en iyi şekilde sunmaktır. Ancak ahşap fuar standı kurulumu kullanıcıların en zorlandığı noktalardan biridir.

Ahşap stand kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler

Ahşap fuar standı, fuarlarda değişik tarzda tasarımlara sahip olduğundan en dikkat çekici stant tiplerinden biridir. Ahşap stant üretiminde herhangi bir sınırlama mevcut değildir. Her çeşit malzeme ve materyal stant yapımında kullanılabilmektedir. Ahşap stantlar firmaya özel olarak tasarlandığı ve üretildiği için firmaların halkın gözündeki prestij simgesi haline gelmiştir. Ahşap stantlarda kullanılan malzemenin kalitesi, görsel ve estetik güzelliği ve üretim aşamalarında sarf edilen efor ahşap stantların en belirleyici özellikleri arasındadır. Ahşap stantların portatif olması, kolay taşınabilir ve kurulabilir olması gerekir. Bu yüzden fuar standı firmaları kullanıcılara ahşap fuar stand kurulumu konusunda yardımcı olmaktadır. Profesyonel yardım almadan ahşap fuar standı kurulumu oldukça zor bir iştir. Bu sebeple ahşap stantların kurulumu konusunda teknik destek ve profesyonel ekip uyumu önemlidir.

Fuar standı üretimi de stant talep eden firmaların isteklerine göre şekillenmektedir. Üretilen ürünlerin kalitesi, kim tarafından kurulacağı, kullanılacak malzeme ahşap fuar standı fiyatları açısından değişiklik göstermektedir. Ahşap stant üreten firmalar talep edilen standın büyüklüğüne, dekorasyonuna ve kullanım amacına göre stantlar için farklı fiyat aralıkları belirlemektedir. Ahşap stantlar üretici firmanın alıcı firma, kurum veya şahıslarla anlaşmasına göre profesyonel ekipler tarafından parça parça sökülmüş olan malzemelerin bir araya getirilerek monte edilmesiyle kurulmaktadır.  Daha sonra kurulu parçalar tekrar profesyonel ekiplerce sökülerek parça haline getirilmektedir. Dolayısıyla ahşap stant seçiminizde ürünün kalitesi kadar üreticinin standın kurulumunda sağladığı teknik desteği de göz önünde bulundurmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.