Özel stand tasarımı, şirketlerin önem verdiği ve birçok faktörde etkili olan tanıtım, fuar gibi çalışmalarda kullanılmaktadır. Stand tasarımlarında önemli olan birkaç işlem sırası bulunmaktadır: konsept, tasarım, aksesuar, kurulum, ses, ışık, görüntü. Bu işlemlerin birbirini tamamlaması çok önemlidir. Özel stand tasarımında ilk olarak genel konsept oluşturulmalıdır. Fuar standının dizaynı belirlenmeli ve uygun mobilya seçilmelidir. Daha sonrasında stand kurulumu yapılmalı ve ses ve görüntü sistemleri yerleştirilmelidir. Özel stand yapan firmalar, bu işlemlerin sırasına ve biçimine dikkat ederek standlarını kurmaktadırlar. Özel stand kurulumunda şirketin logosunun da tasarımla birleşmesi farklı bir hava oluşturacaktır. Özel stand tasarımları ekstra bir maliyet taşıyabileceğinden maliyetin korunmasına dikkat edilmelidir. Her şirket tabi ki bu ölçülere dikkat etmelidir.

özel stand tasarımı

Özel Stand Tasarımı Yapan Firmalar

Özel stand yapan firmalar birçok kalite işlemleri doğrultusunda seçilmektedir. Kural Mimarlık ise özel tasarım ekibiyle birlikte çalışmalar yapmaktadır. Kural Mimarlık aynı zamanda şirket marka ve kurumsal kimliğine uygun biçimde çalışmalarını sürdürüyor olup istekler ve talepler doğrultusunda özel tasarım standlarını hazırlamaktadırlar. Projeler için kullanılan materyallere göre birçok tipi olan şirket ahşap, maxima, modüler, yurtdışı standlarının tasarımı ve uygulamalarını yapmaktadır. Stand kurulumundaki malzemenin seçimine de aynı şekilde gereken önem verilmelidir. Kullanılacak malzeme, tasarım ve dizayn birleşiminde ortaya istenilen stand tasarımı çıkacaktır. Şirket, fuarlardaki binlerce tip stand tasarımıyla da oldukça ilgi çekmiş durumdadır.

Özel Stand Tipleri

Firmaların yeni pazar ve ticaret yolları arayışı ile gelişen stand tipleri, günümüzde özel stand yapan firmalar tarafından oluşturulmaktadır. Bu firmalar oluşturdukları özel standlar ile ürünlerin kalitelerini de belirlemektedirler. Stand tiplerine bakıldığında karşımıza ilk olarak ahşap fuar standı tasarımı çıkmakta ve bu tasarım birçok firma tarafından tercihler arasında yer almıştır. 2014 yılından günümüze çok fazla firma tarafından tercih edilen ahşap stand tarzı, günümüzde de popülerliğini hala sürdürmektedir. İkinci özel tasarım Maxima fuar standı tasarımıdır. Maxima fuar tasarımı 2014 yılında deri fuarında yer almış olup, 2015 yılında pencere fuarı ve 2017’de Maxima Fuar Standı Tasarımında birçok firmanın seçenekleri arasında olmuştur. Modüler fuar stand tipi de genelde spor ve aktif yaşam gibi alanların seçtikleri standlar arasındadır. Kural Mimarlık aynı zamanda yurtdışı fuar uygulaması ile birçok ülkede hizmet vermektedir.

Bize Ulaşın

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.