Dünya genelinde her firma kendi kalitesini göstermeyi, hedef kitlesini genişletmeyi ve sahip olduğu ürün ve hizmetini en iyi şekilde sunmayı bir amaç haline getirmiştir. Bundan dolayı ise firmaların çoğu fuar organizasyonlarına katılmaktadır. Fuar alanlarında müşterilerini etkilemek için kendi  özel tasarım fuar standını firmanın prestijine uygun şekilde hazırlanmasını sağlamalıdır.

Özel tasarım fuar standı nedir? Fiyatları uygun mudur?

özel tasarım fuar standıFuar organizasyonlarında genellikle özel tasarımlı fuar standı tercih ediliyor. Peki nedir özel tasarım fuar standı? Tüm özelliklerini sipariş veren firma tarafından belirlenen ve onların hayal dünyasında bulunan standın mimarlık bilgisiyle yoğurulmuş haline biz özel tasarım fuar standı diyoruz. Özel tasarım fuar standı denildiğin de kulağa biraz pahalı geliyor, fakat kullanılan malzemeye ve dekora göre fiyat biçiliyor ve maliyeti daha uygun hale geliyor. İyi bir kalite gösteriş, iyi bir stand ile sağlanır. Hayalinizde bulunan standı fuar imalatı yapan firmaya anlattıktan sonra özel tasarım fuar standı ve kaliteli sunumunuz tam istediğiniz gibi olacaktır.

Özel tasarım fuar standında özellik olarak neler olabilir?

Hepimizin bildiği gibi fuarlardaki firmaların tanıtımı için standlar çok önemli. Özel tasarım fuar standınız ne kadar iyi olursa, firmalarının kadar prestiji artar ve ulaşmak istediği insanların ilgisini çeker. Peki bu fuar standlarının kaliteli olabilmesi için ne gereklidir? Özel tasarım standlarında görsellik ön plandadır. Karmaşık ve dar bir stand yerine ferah, sade ve gezilebilir olmasına dikkat edilmelidir. Bu standlar tek bölmeden de oluşabileceği gibi birçok bölmesi de olabilir. Tek giriş yerine birçok yerden girişe sahip olan standlar daha çok ziyaretçi çeker. Işıklandırmalar gözü rahatsız etmeyecek şekilde ama her zaman ilgi çekici olmalıdır. Renkler konusunda firmalar özgürdür fakat sunduğu ürün ile stand rengi birbirini tamamlamalıdır. Daha samimi bir ortam olması için ise stand içinde duyulan müzik, sanatsal tablolar veya giriş yerlerine çiçekler yerleştirmek tercihe göre değişebilir. Kısacası, özel tasarım fuar standı tercih eden bir firma yukarında saydığımız etmenleri dikkate alırsa standı ilgi çekici hale getirebilir.

Bize Ulaşın

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.