MODÜLER Ve MAXIMA STANDLAR

Piyasada kullanılan birçok ahşap stand modelleri olmasına rağmen en çok kullanılan ve tercih edilen fuar standı türü modüler fuar standlarıdır. Bir lego gibi sökülüp takılabilen, demonte tasarım olduklarından ekonomik olduğu gibi zamandan da tasarruf sağlar. Kural Mimarlık ekonomik fuar standı çözümlerinden biri olan modüler fuar standı ve modern tasarım çizgilerine sahip olan maxima fuar standı arasındaki farkları anlatıyor.

Kurulumunda çoğunlukla alüminyum, mdflam veya suntalam malzemelerin kullanılmasıyla tasarlanır ve üretilir. Elbette farklı malzemelerinde kullanımı mümkündür. Fakat diğer malzemeler defarlaca sökülüp takılmak için pek elverişli olmayabilirler. Modüler fuar standları kendi aralarında birçok kategoriye ayrılırlar.

MAKSİMA (MAXİMA) FUAR STANDLARI

Fuar standları arasında alışılagelmişlerden çok daha farklı ve modern dizayn edilmişlerdir. Tasarım yelpazesi oldukça geniş olan maksima standlar kullanımda kolaylık sağlar.

Uluslararası standartlarda modüler standlara göre göze hitap etmesi, görsel çekicilik, akılda kalıcılık ve fark edilirlik sağlar. Maksima standlar şık görünümü estetik yapısı ve dilediğiniz üzere kendine özel tasarımları ile modüler sistemler içerisinde lüks sınıfındadır. Üstelik fuar ortamında akılda kalıcılığı sağlayacağı gibi markanıza da ayrıcalık kazandıracaktır. Farklılığı ve şıklığı bir arada görmeyi tercih ediyorsanız aradıklarınızı bu standlarda bulacaksınız.

Standların kurulumunda kullanılan malzemeler; Alüminyum, mdflam veya suntalam’a ek olarak cam, tül, pleksi ve ahşapta kullanılabilmektedir. Bu malzemeler her ne kadar maliyeti arttırsada fuar ortamında müşteri portföyünüzde arttıcağından emin olabilirsiniz.

OCTANORM FUAR STANDLARI

Adından da anlaşılacağı üzere 8 köşe oval şekilde dikey profil ve dikdörtgen şekilde yatay profillerden oluşmaktadır. 4 mm mdf den oluşmaktadır. Yapısında sadece alüminyum ve suntalam kullanılmaktadır. Genelde 2,5-3 metre yüksekliğindedir. Fuar alanı için mümkün ise 6 metre yükseklikte dahi uygulanabilirler. 2 katlı tasarımlar mevcuttur. Yurt içinde ve yurt dışında uyguladığımız sistemlerdendir. Maliyeti en düşük olan fuar standlarıdır. Bu nedenle çok tercih edilen fuar standlarındandır. Fiyatıyla doğru orantılı olarak görselliğide oldukça sade ve gösterişsizdir.

METRO FUAR STANDLARI

Tasarım yönünden oldukça zayıf olan bu sistem çok sık tercih edilmemektedir. Bu sistemler çoğunlukla birer metrelik suntaların kenarlarına takılan aparatlarla birleştirilerek oluşturulan fuar standlarıdır.

HANGİ FUAR STANDI TERCİH EDİLMELİ

Bu fuar stand sistemleri arasında tercih yaparken dikkat etmeniz gereken şey firmanızın niteliklerine uygun stand olmasıdır. Ekonomik, gösterişli, cezbedici bir fuar standına sahip olmanız sizleri diğer fuar katılımcılarından bir adım önde gösterecektir. Bu sebeple fuar standınıza karar vermeden önce bizimle iletişim kurabilirsiniz.