Fuar standınız katılmış olduğunuz fuardaki iş yerinizdir. Firmanızın fuardaki kurumsallığını yansıtması çok önemlidir. Ürünlerinizi cezbedici ve dikkate değer bir şekilde teşhir edebilmeniz fuar standınızın hangi materyalden yapılmış olması ile ilişkilidir. Ahşap fuar standları, fuar katılımınızın başarılı geçmesi için ideal tercihlerdir. Her firmanın ihtiyacına uygun fuar standları fabrikamızda üretilebilmektedir. Genel itibariyle fuar organizasyonlarında ahşap fuar standları kullanılmaktadır.

AHŞAP FUAR STANDI

Ahşap fuar standı terimi sunta, suntalam yada mdflamdan üretilmiş standlar için kullanılır. Firmaya göre özel olarak üretilir ve daha çok tek seferlik kullanıma uygundur. Şayet stand tekrar kullanılmak isteniyorsa tasarım ve üretimde kullanılan malzemelerde bu detaya dikkat edilmelidir. Özenli bir işçilik ile demontajı yapılıp, uygun koşullarda depolanabilir ise tekrar kullanılabilir.

Ahşap fuar standları suntalam ve sunta+boya ile yapılan standlar olarak ikiye ayrılır.

1)SUNTALAM FUAR STANDLARI

Bu standların en büyük avantajı boya gerektirmeden hızlıca kurulmaya uygun olmasıdır. Fakat dezavantajı ise suntalamların birleşme noktalarında bulunan hat şeklinde çizgilerin görülmesidir.

2)SUNTA+BOYA FUAR STANDLARI

Sunta+boya standlar kurulum süresi bakımından suntalam stantlara göre daha fazla zaman alır. Ham suntanın üzerine alçı uygulanarak alçının kuruması beklenir. Bu da ekstra işçilik ve teknik detaylar konusunda zaman kaybına sebep olur. Avantajı ise suntalam standlarda görülen birleşme noktasındaki çizgilerin burada görülmemesidir. Bunların dışında highglose, lake gibi materyaller kullanılarak maliyeti daha yüksek ama görünüm ve kalite açısından daha estetik fuar standları üretilebilmektedir.

AHŞAP FUAR STANDLARINA GÖRSEL UYGULAMALAR

Sunta+boya standlarda direkt boyanmış stand duvarlarına görseller asla yapıştırılmamalıdır. Bu tür standlarda görsellerin direkt stand duvarına uygulanması görselin bir süre üzerinde portakal kabuğu gibi kabarcıkların oluşmasına sebep olacaktır. Dahası yapıştığı alandan kalkarak kötü bir görünüm oluşturacaktır. Kısa sürede daha az maliyetli ve çabuk uygulanabilir görülsede kesinlikle doğru bir uygulama şekli değildir.

Ahşap veya diğer fuar standları hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.