Fuar standınızın tasarımı firmanızın tanıtım temsilcisidir. Bir nevi fuar organizasyonundaki şubeniz görevini görmektedir. Fuar süresince iş yeriniz fuar standınız olacağı için oldukça önem arz eder. Fuar standınızın türü (modüler, maksima veya ahşap) firmanızın ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Ayrıca katıldığın fuar süresince müşteriler tarafından etkileyici ve cezbedici gözükmesi gerekir. Bu anlamda fuar standı tasarımı ile başarıyı yakalamak için bu maddelere dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Fuar Standı Türünün Seçimi

Ahşap Fuar Standı

Genellikle tek kullanımlık olarak üretilmiş olup yapımında suntalam ve mdflam kullanılır. Ahşap fuar standlarının tasarımı olarak oldukça basittir. Şayet sunta ve boya tarzında olmasını isterseniz fuar standınızın daha dikkat çekici olmasını sağlamış olursunuz.

Modüler Fuar Standı

Tasarım amacı birden fazla kez kurulup sökülüp takılabilen demonte fuar stand türlerindendir. Modüler fuar standı ürünlerimizin teşhir yelpazesi oldukça geniştir. Her ne kadar yapımında alüminyum, suntalam ve mdflam kullanılıyor olsa da farklı malzemelerde kullanılabilir. Fakat her ürün sökülüp takılmak için uygun olmayabilir.

Maksima Fuar Standı

Modüler fuar standlarına ek olarak tasarıma uygun cam, tül, pleksi ve ahşapta kullanılabilmektedir. Maliyeti her ne kadar diğer fuar standı türlerine oranla yüksek olsa da kurumsal anlamda markanızın tanıtımını tek başına üstlenebilecek standartlarda üretilmiştir.

Kural mimarlık olarak profesyonel ekibimiz ile firmanızı en iyi şekilde temsil edecek fuar standları üretiyoruz. Kaliteli tasarımlar ile sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız.

Fuar Standı Zemini Nasıl Olmalı?

Fuar standları tasarımlarında ana olarak üç tür zemin kullanılmaktadır.

1- Karolaj (Podyum)

18 mm suntalamların kare şeklinde kesilerek özel olarak üretilen alüminyum karkasların üzerine oturtulması ile oluşturulan zemin sistemidir. Yerden 8 cm yükseltilmiş olup zemin altından her türlü elektrik, su, kablo ve hortum geçişlerine uygundur. Fuar standı kurulduktan sonra dilerseniz üzerinde ağırlık olmadığı sürece bu zemin sistemi kaldırılarak altındaki sisteme ekstra kablolama veya değişiklikler yapılabilmektedir. Tasarım olarak ürünlerinizin teşhirinde müşteri potansiyelini arttırmakta oldukça verimlidir. Fuar organizasyonlarında en sık kullanılan fuar standı zemin sistemidir.

2- Parke

Fuar standlarında en çok tercih edilen zemin sistemlerinden biri de parke zeminlerdir. Tasarım olarak şık bir görüntü oluştururlar. Stand zeminine parke döşenirken parkenin altına köpük veya ham sunta ile destek yapılabilir. Tercih ettiğiniz ana maddeyi bizden talep edebilirsiniz. Parkenin direkt olarak zemine döşenmesi kat farkından dolayı stand zemininde oynayan kısımlar olabilecektir.

3- Halı

Firmanızın ürünleri çok ağırsa veya başka sebeplerden ötürü ürünleri zeminde sergilemeyi düşünüyorsanız halı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kural Mimarlık olarak fuar standı tasarımı hakkında deneyimlerimizden yararlanmak isterseniz bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.