Hem iş hem de sosyal hayatın vazgeçilmez parçalarından biri haline gelen fuarlar için birkaç detaydan bahsetmek gerekirse; ister kişi isterse de kurumların ilk olarak fuar amacına uygun bir politikayı belirlemesi gerekiyor. Potansiyel müşteri grupları veya rakiplere karşı izlenebilecek bu politikayı destekleyecek en büyük etkenlerden biri de özel fuar standı tasarımlarıdır demek yanlış olmaz. İstek ve beklentiler doğrultusunda üretilen ve hayata geçirilen bu stantların özelliklerini detaylı öğrenmeniz durumunda yaratmak istediğiniz farkı ilk elden sağlayabilirsiniz.

Hangi fuar standı size göre?

Firmalara veya şahıslara özel olarak tahsis edilen fuar standı çeşitleri arasında en dikkat çeken modele bakacak olursak; maxima fuar standı en üst sıraya yerleşiyor. Özellikle büyük ölçekli ve orta ölçekli firmaların tercih ettiği bilinen maxima stand yenilik yapmak isteyenlere özel hazırlanıyor. Genellikle yap boz mantığı ile kurulan, farklı materyaller (tül, cam, pleksi) ile desteklenen bu maksima fuar standı için oldukça maliyetli diyebiliriz. Genellikle modüler stand ile karıştırılsa da aralarındaki en büyük fark; modüler standın ofisinizin bir kopyası gibi dizayn edilmesinden kaynaklanır. Bu sayede hem müşteri hem de rakiplerinize sahip olduğunuz ofis veya şirketi daha net gösterebilirsiniz. Bunlara ek olarak octanorm fuar standı sistemi ile desteklenebilen modüler stantlarda size tahsis edilen fuar alanının maksimum kullanılması amaçlanır. Hatta bu doğrultuda bazı stantlar müşteri isteklerine göre 2 katlı olarak tasarlanabilir. Son olarak da ahşap stand hakkında söylenebileceklere değinirsek; isminden de anlaşılacağı üzere ahşap görünümlü materyallerden üretilen bu ahşap fuar standı estetiği ön planda tutan kişi veya kurumlara uygun denilebilir. Özellikle bir kez görenin bir daha aklından çıkmayacak kadar şık üretilen bu stantlar octanorm stand kadar uygun fiyatlı değil.

Fuar imalatı yapan firmalar arasında bir öncü olan Kural Mimarlık ekibi ile görüşerek bu konularda deha detaylı bilgilere ulaşmanız mümkün. Kaliteli hizmeti kendine hedef edinen firmanın hangi stand türü seçilirse seçilsin uygulanan sistem aynı işliyor. Beklenti ve istekler doğrultusunda işinin uzmanı mimarlar tasarımları hazırlayıp 3 boyutlu maketlere döküyor. Beğenip beğenmeme durumuna göre ekleme çıkarmalar yapılıyor ve yine müşteri istediğine göre modüler stand veya diğerlerinden biri hayata geçiriliyor.

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.