Hem yurt içi hem de yurt dışı ayaklı pek çok fuar etkinliğinin ana amacı; firmaların marka veya faaliyet alanlarının daha çok gözler önüne serilmesini kapsıyor. Yüzlerce hatta ve hatta binlerce kişinin bir araya geldiği bu köklü etkinliklerde iki tarafında da (alıcı- satıcı veya işveren – iş arayan vb.) çıkarları söz konusudur. Fakat firmanızı rakiplerinizle yarıştırdığınız bir etkinliğe katılıyorsanız veya hiç unutulmayacak bir firma olduğunuzu kanıtlama niyetindeyseniz; bu alana katılım sağladığınız özel fuar standı tasarımı sanıldığından çok daha önemli.

Stand Tasarımının Önemi

Firmalara özel fuar standı tasarımı ile kendi markanızı bir adım öteye taşımak için ilk yapmanız gereken ne tür bir stand aracılığı ile belirlenen tarihler arasında fuar alanında boy göstereceğinizdir diyebiliriz. Stand türünün seçiminde işinize yarayacağını düşündüğümüz fuar stantı türleri arasında ekonomikliği ile ön plana çıkan modüler fuar standı tasarımı oluyor. Etkinlik alanında size ayrılan alanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlayan, çoğu zaman 2 katlı tasarlanabilen ve ofisininiz bir kopyası konumunda olan bu fuar stantı sonrasında ilgi gören diğerden biri de maksima fuar standı tasarımı oluyor. Büyük firmaların ve bütçesini bu etkinliklere için fazla paylarla ayarlayanların ilk tercihleri arasında gösterilen bu maxima fuar standı tasarımı birçok malzeme kullanılarak üretilir. Ağırlıklı olarak alüminyum malzemeler kullanılıyor olsa da elbette müşteri isteğine göre ahşap da tercih edilebilir. Her ne kadar maliyeti diğer fuar standı fiyatlarına oranla daha pahalı olsa da firmaların arasından sıyrılmak ve akıllarda kalmak istiyorsanız aradığınız en doğru tercih bu olabilir.

Son olarak da şıklığı ile ön plana çıkan ahşap fuar standı tasarımı hakkında detaylar vermek gerekirse; ince işçilik ürünü olması ilk özellikleri arasında gösterilebilir. Ahşap görünümlü suntalem gibi malzemelerin kullanıldığı bu stand türünde güçlü imajı veren detaylı, estetik tasarımlar oluşturur. Diğerlerine göre kurulumu ve sökümünde fazla zaman harcanan bu standın diğerlerine göre tek dezavantajı bu denilebilir. Keza fuar açılış ve kapanışında erken ayarlamalar yapılmazsa biraz can sıkıcı bir durum yaratabilir. Genel olarak fuar standı fiyatları bu türler üzerinde ve müşterilerin taleplerine göre değişkenlik gösterebileceği için, stand üretiminde öncülük eden Kural Mimarlık’tan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.