Ülkemiz konum açısından Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan bir noktada bulunuyor. Bu nedenle fuar merkezi olarak da cazip noktadadır. Özellikle son dönemlerdeki ekonomik faaliyetlerle daha da büyüyen bir ticari güce sahiptir. Bu da, çeşitli fuarların organize edilmesi ve uluslar arası fuarların hepsine katılma arzusu içerisindeki şirketlerin varlığıyla mümkün oldu. Potansiyel müşterilere ulaşabilmek için en iyi pazar yeri olan fuarlarda kullanılacak fuar standı üretimleri hususunda iç mimari disiplinlerden yararlanılması çok daha başarılı fuar sürecine imza atılması anlamına geliyor.

Kural Mimarlık, fuar standı üretimi hususunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Böylece hem ulusal hem de uluslar arası bazda gerçekleştirilen fuar organizasyonlarına katılacak şirketlere ayrıcalıklı bir hizmet sunabiliyor. Modüler fuar standı tasarımları ve birinci sınıf malzeme kullanılarak imal edilen bölmeleriyle başarılı bir fuar süreci yaşamak mümkündür. Müşterileri davet edebilecek bir stand ile hedeflenilenden çok daha fazla müşteri kazanmak ve sipariş almak mümkündür.

İç mimari disiplin ve fuar standı

Gelişi güzel imal edilen standlarla çeşitli sorunlar yaşayabilir ve sizi ziyaret eden müşterilerinize mahcup olabilirsiniz. Dolayısıyla modern mimari disiplinlerden yararlanılarak stant üretiminin gerçekleştirilmesinin sağladığı faydalar elde edilmelidir. Bunun öncelikli faydası, fuar merkezinde kiralanan yerin dezavantajlı olmasına rağmen stant üretimiyle ilgili dezavantajların ortadan kaldırılmasıdır. Her şeyin planlanarak uygulanacağı fuar standı üretiminde fuar akışının hesaplanması ve teşhir ürünlerinin görülebileceği en iyi yerlere konumlandırılması gibi hesaplar yapılıyor.

Stand üretimi sırasında fuar organizasyonunda ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar hesap edilerek çeşitli modüllerin eklenmesi sağlanıyor. Danışma odası, ürünlerin teşhir edildiği yer, ürün veya hizmet tanıtımları için kullanılan malzemelerin yer aldığı bölüm ve hatta ufak bir mini bar da yapılıyor. İhtiyaç analizine göre daha farklı modüllerin de eklenmesi mümkündür. Bunların markanıza sağlayacağı prestij ve imaj sayesinde rakiplerinizden bir adım önde olarak fuar tanıtımlarına başlayabilirsiniz. Müşterileri standa çeken sadelik ve şıklık sayesinde potansiyel kitleniz için profesyonel bir marka olduğunuz algısını yerleştirebilirsiniz. Bunun sağlayacağı güven yeni müşteriler kazanmanız ve iyi bir fuar süreci yaşamanız için yeterlidir.