Dünyada iletişim kanallarının ve teknolojik olanakların gelişmesiyle beraber üreticiler ve tüketicilerin birbirleriyle temas kurabilmesi büyük bir kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor olsa da; firmanın ve fiziksel ürünlerin tanıtılması adına fuar organizasyonların büyük bir avantajı olduğunu görmezden gelmek mümkün değil. Üreticileri ve tüketicileri bir araya getiren büyük organizasyonlar olan fuarlarda, firmaların yüzü ise firmaya sağlanan alanda kurulan fuar standı olarak karşımıza çıkar. Fuar standı, fuar alanında firmanın bir nevi ofisi gibi geçici olarak kurulan mimari oluşumlardır. Bu oluşum firmanın müşterilerini ağırladığı ve ürünlerin rahat bir şekilde görsel olarak tanıtılabildiği alan olduğundan, firmanın kimliğini ortaya koyabilmesi adına önemli bir işlevi olduğunun altınız çizmemiz gerek. Çünkü bu ortamda, müşteri fiziksel olarak firmayla ilk defa karşılaşır ve firmanın ticari açıdan karşılığını almak istediği ürünüyle ilk defa temas kurar. Bu nedenlerle fuar stantı firmanın nasıl tanındığına önemli bir etkide bulunur.

Maksima Fuar Standı Tasarımı Hakkında

Fuar stantları yapısal özelliklerine göre farklı isimlerle anılırlar. Bunlar arasında en geniş kapsamlı olanı modüler fuar stantları olarak bilinir. Modüler fuar stantları, stant alanında kurulan yapılar olarak ofise benzer yapıda kurulur. Firma açısından modüler fuar standı tasarımı iki ayrı şekilde gerçekleştirilebilir; maksima ve octanorm. Alana dikey ve yatay olarak uygulamalarla yerleştirilebilen maksima fuar standı tasarımı ile ziyaretçilerin tıpkı bir ofis ortamındaymış gibi hissetmesi hedeflenir. Ayrıca maxima fuar standı tasarımı satılacak ürünün özelliklerine ve firmanın kurumsal kimliğine göre tasarlanır, böylelikle firmanın dış dünyaya açılan yüzü doğru bir şekilde yansıtılır.

Firma için özel fuar standı tasarımı özellikle maksima grubu için oldukça geniş imkanlarla gerçekleştirilebilir. Maksima stantların en önemli özelliği alüminyum, ahşap ve diğer çeşitli yapı malzemeleri kullanılarak kurulumlarının yapılmasıdır. Örnek olarak ahşap fuar standı tasarımı ile fuar alanında güçlü ve ağırbaşlı bir ofis izlenimi yaratılabilir. Pek tabii ki kullanılan malzemeye göre fuar standı fiyatları da farklılaşmakta. Kural Mimarlık, tasarladığı ve ürettiği fuar stantlarıyla hangi amaçla gerçekleştiriliyor olursa olsun, fuar alanlarında fark yaratan mimari çalışmalara imza atarak ziyaretçilerinizle buluştuğunuz keyifli bir ortam yaratmayı hedefler.

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.