Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi müşterilerinize ulaştırabilmenin en etkili yollarından biri stand hizmeti almaktır. Fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, halka açık alanlarda stand açarak hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilir, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bir yerde faaliyet göstererek markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz. Ancak bu yöntemi etkili kılabilmek için markanızı başarılı biçimde yansıtacak bir Fuar standı tasarımı yapmanız gerekiyor.

Stand Tasarımında Görsellik Neden Önemlidir?

Sattığınız ürün ve verdiğiniz hizmet, tasarımda dikkat etmeniz gereken temel hususlardır. Renk düzeni, logo yerleşimi, fiyat ve menü bilgileri, iletişim bilgileri standınızın üzerinde yer alabilir ancak bunlar görsel olarak uyumlu olmalıdır. Tasarım yaparken ürün veya hizmete, müşteri kitlesinin beklentilerine ve markanın ögelerine (logo, isim vs) uygun davranmakta fayda var. Bunun için de iyi bir stand firması ile çalışmanız gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse, eğer bebek bakım ürünleri satan bir firmanız varsa, açık mavi, açık pembe ve beyaz renk tonlarının kullanıldığı bir tasarımı tercih edebilirsiniz. Ya da firmanızın logosunda kırmızı renk tonları ön plana çıkıyorsa arka planı beyaz, siyah, koyu kahverengi bir renk ile doldurabilir ve dikkat çekici bir kontrast yaratabilirsiniz.

Burada görselliğin önemini vurgulamak gerekir. Logo tasarımının temel ilkelerinden biri, müşteriyi saniyenin onda biri kadar bir sürede ikna etmektir. Zira ilk intibah görsellik ile kazanılır ve müşteriler logolarına, görsel tasarımlarına güven duydukları markalarla ilgilenmeyi tercih ederler. Bu ilke, stand tasarımında da geçerlidir. Üretim yaptığınız ya da hizmet verdiğiniz alanda ihtiyacı olan müşterileri çekmek istiyorsanız kaliteli bir stand firması ile çalışmalı, hedef kitlenize hitap eden, ihtiyaçlarını karşılayacağınızdan emin olmalarını sağlayan bir görsel tasarım seçmelisiniz.

Stand Tasarlamak İçin Kimden Hizmet Almalıyım?

Kalitenizi kalabalık alanlarda temsil etmek için, firmanızın ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarını karşılayarak bu prensiplerle hizmet verecek bir stand firması ile çalışmanız gerekir. Görselliğiyle müşterilerin ilgisini çekecek ve teknik donanımıyla çalışanlarınızın rahat iş yapmalarını sağlayacak bir stand için Kural Mimarlık’a ulaşabilirsiniz. Kural Mimarlık stand firması olarak verdiği hizmetle kurumsal alanda geniş bir portföye sahiptir. Kaliteli bir hizmet almak için tek yapmanız gereken stand ihtiyaçlarınızı belirlemek ve Kural Mimarlık’a ulaşmak.

İletişim

Fuar standları hakkında bu ve daha fazla bilgi almak için info@kuralmimarlik.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 422 04 80 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.