Fuar Standı2022-01-31T11:35:23+03:00

Hakkımızda

Fuar Standı
Fuarlar bütün sektörler için yıl boyunca gerçekleştirilen önemli etkinliklerdir. Marka tanıtımı, ürün satışı, müşteri portföyünün genişletilmesi, cironun arttırılması gibi pek çok avantajları firmalar katıldıkları fuarlarda rahatça elde edebilirler. Bu nedenle fuar organizasyonları aylarca süren hazırlıklar sonrasında gerçekleştirilir ve çoğu zaman gerek firmalar gerekse ziyaretçiler fuar zamanının gelmesini heyecanla beklerler.
Firmalar açısından tanıtımlarını ve satışlarını yapmak için fuarlar çok büyük bir fırsat olduğu için A’dan Z’ye her detaya dikkat etmek, bu fırsatı kaçırmamak adına özveriyle çalışmak gerekir. Dikkat edilmesi gereken en temel hususlardan birisi de fuar standı konusunda gereken başarıyı ortaya koyarak hedef kitle karşısına çıkmaktır.

Ahşap Fuar Standı

Ahşap fuar standı modelleri katılacağınız organizasyonda hem hedef kitlenizi en iyi şekilde etkilemenizi hem de rakiplerinize üstünlük kurmanızı sağlayacaktır.

Learn more

Maxima Fuar Standı

Öncelikle fuar standını kullanacak firmanın hangi sektörde faaliyet gösterdiği göz önünde bulundurmalıdır.

Learn more

Modüler Fuar Standı

Öncelikle fuar standını kullanacak firmanın hangi sektörde faaliyet gösterdiği göz önünde bulundurmalıdır.

Learn more

BİZDEN HABERLER

NELER YAPIYORUZ ?

  • Geliştirme ve Tasarım

  • Üretim

  • Dijital Ölçümleme ve Çizim

  • Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

  • Nakliye ve Montaj

Fuar standı tasarımları

Hikayenizin başladığı nokta

Total Views: 1.513Daily Views: 5

stant tasarımınızın bir taraftan kurumsal kimliğini yansıtırken diğer taraftan da hedef kitlenize mesajınızı en iyi şekilde aktarmalıdır.

More Details

E-posta listemize katılın

Yeni tekliflerden haberdar olun.

Fuar Standı
Fuarlar bütün sektörler için yıl boyunca gerçekleştirilen önemli etkinliklerdir. Marka tanıtımı, ürün satışı, müşteri portföyünün genişletilmesi, cironun arttırılması gibi pek çok avantajları firmalar katıldıkları fuarlarda rahatça elde edebilirler. Bu nedenle fuar organizasyonları aylarca süren hazırlıklar sonrasında gerçekleştirilir ve çoğu zaman gerek firmalar gerekse ziyaretçiler fuar zamanının gelmesini heyecanla beklerler.
Firmalar açısından tanıtımlarını ve satışlarını yapmak için fuarlar çok büyük bir fırsat olduğu için A’dan Z’ye her detaya dikkat etmek, bu fırsatı kaçırmamak adına özveriyle çalışmak gerekir. Dikkat edilmesi gereken en temel hususlardan birisi de fuar standı konusunda gereken başarıyı ortaya koyarak hedef kitle karşısına çıkmaktır.
Fuar standı için en önemli husus tasarım, üretim ve kurulumun kusursuz olmasıdır. Çünkü katılacağınız organizasyonda hedef kitlenizin gözüne ve aklına ilk hitap edeceğiniz nokta standınızdır. Fuat standı tasarımı genellikle ürün ya da marka odaklı geliştirilen bir süreçtir. Yine sadece o fuara ya da organizasyona özgü bir tasarım da tercih edilebilmektedir. Dolayısıyla fuar standı geliştirilirken pek çok kritere dikkat edilmeli, genel geçer tasarımlar tercih edilebildiği gibi özel tasarımlarla daha eşsiz projelere de sahip olunabilmektedir.
Fuar standı tasarımı firmalar açısından fuar sürecinin başarılı geçmesinde önemli pay sahibidir. Amacına uygun şekilde tasarlanmış, albenisi yüksek bir fuar standı markayı müşterilere en iyi şekilde tanıtmaya yardımcı olacağı gibi firmanın rakiplerine üstünlük kurarak daha fazla ziyaretçi çekmesine de etki eder. Kural Mimarlık olarak yılların bilgi, birikim ve deneyimi yanında son derece profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Uzman ekibimizle tasarım sürecinden üretime kadar her aşamada güçlü bir birliktelik ortaya koyuyor, sizi hedeflerinize ulaştıracak stant tasarımlarına imza atıyoruz.
Fuar Stand Tasarımları
Fuarlar geçmişi oldukça eskiye dayanan etkinliklerdir. Uzun yıllardır markalar, firmalar ürünlerini ve hizmetlerini fuarlarda sergilemeye çalışırlar. Fakat fuar stant tasarımları son dönemde öne çıkmıştır. Teknik, teknolojik ve bilimsel çalışmaların hız kazandığı alanda rekabet olabildiğince artmış, müşteri beklentileri had safhaya ulaşmış ve firmalar bütün bunları karşılayabilmek için yaratıcı fuar standı tasarımlarına yönelmişlerdir.
Bununla birlikte firmaların katıldıkları fuarlar sadece ulusal olmamaktadır. Uluslararası fuarlarda farklı ülkelerden firmalarla da aynı organizasyonda bulunabilmektedirler. Bu sebeple markaların sadece ürünlerinin değil, fuar standı tasarımlarının da kendilerine özel olması, diğerlerinden ayrılmayı başarması gerekmektedir.
Elbette fuar standı tasarımlarında dikkat edilmesi gereken detaylar oldukça fazladır. Fakat bunları özellikle faaliyet gösterilen sektöre göre şekillendirmek gerekir. Fuar alanında standınızı tanıdığınız ya da tanımadığınız çok sayıda kişi ziyaret edecek, bir şekilde standınıza rastlayabilecektir. Bu sebeple stant tasarımınızın bir taraftan kurumsal kimliğini yansıtırken diğer taraftan da hedef kitlenize mesajınızı en iyi şekilde aktarmalıdır.
Fuar standı araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi de stant fiyatlarıdır. Piyasa incelendiğinde fiyat aralığının çok geniş olduğu fark edilecektir. Bu sebeple araştırma iyi yapılmalı, bütçenize en uygun sonuca ulaşılmalıdır. Bütün bunlar yanında fuar standı tasarımında dikkat edilmesi gereken bazı hususları şöyle sırlayabiliriz:
Stantlarda mutlaka ürünleriniz ön planda olmalı ve dikkat çekmelidir.
Ürünler karmaşık bir düzende değil, göz alıcı ve her şey belli bir düzende bulunmalıdır.
Hangi sektörden olursa olsun ziyaretçilerin tamamında ilgi uyandırmalıdır.
Aşırı şatafat yerine sade; fakat zarif ve şık bir sunum ortaya konulmalıdır.
Stant tasarımı mutlaka firmayı doğru şekilde ön plana taşımalıdır.
Bütün bunlar yanında renk seçimi fuar standı tasarımında önemli noktalardan birisidir. Tasarım rengi seçilirken kesinlikle kurumsal renkler kullanılmaya çalışılmalıdır. Bunu tıpkı bir kartvizit gibi düşünebilirsiniz. Standınız sizin kartvizitiniz olacağı için renklerinin de kurumsal renklerinizle uyumlu olması gerekir. Renk tercihinde sunta boya stantlarında boya renkleri, suntalam stantlarda suntalam renkleri tercih edilmelidir. Modüler stantlar içinse folyo renkleri daha doğru alternatifler olacaktır.
Hiç şüphesiz fuar standı tasarımlarında dikkat edilmesi gereken temel noktalardan birisi de aydınlatmadır. Hem panolarda, tabelalarda hem de stant üzerindeki görsellerde iyi bir aydınlatma yapılmalıdır. Kablo görüntü kirliliğine yer verilmeden bilgisayar gibi cihazların kullanılacağı yerlere gerekli elektrik kabloları çekilmelidir. Gözü olumsuz etkilemeyen, sabit, titreşimsiz ışıklar tercih edilmelidir. Gölgelerden uzak bir aydınlatma sistemi ile stant kullanıma hazır hale getirilmelidir.
Fuar Standı Kiralama
Fuar standı ihtiyaçlarında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi kiralamadır. Fuar standı kiralamaları ile katılacağınız organizasyonlar için stant temini yapabilir, markanıza uyarlanmış bir seçenekle organizasyon boyunca hedef kitlenize en iyi şekilde hitap edebilirsiniz. Bu noktada iki farklı stant türü karşımıza çıkmaktadır:
Modüler fuar standı: Hazır modüler stantlar genel olarak oktonorm ve maxima tarzlarından yer alır. Oktonorm stantlar giriş seviyesindeki ürünlerdir ve daha düşük bütçelidirler. Alçak duvarlar, kısa kirişler ve suntalam panellerden meydana gelirler. Estetik kaygılar daha geri plandadır.
Maxima modüler stantlar da alüminyum profillere sahiptir. Profiller daha uzun ve daha kalındır. Bu nedenle estetikleri daha iyidir. Daha büyük ve iddialı tasarımlardır. Bağlantı detayları ile birlikte isteğe uygun ebatlarda stantlar tasarlayabilmek mümkündür. Duvar panellerinde ahşap desenler, cam ya da farklı renkte ekler kullanılabilmektedir.
İyi bir tasarımcı maxima stantlarda benzersiz sonuçlar elde edebilir. Tasarımcının yeteneği ve donanımına bağlı olarak potansiyelleri üst seviyeye taşınabilir ve ahşap stantlara yakın görünümler elde edilebilir.
Özel fuar standı: Bu tür stantlar daha çok ahşap stand olarak da isimlendirilir. Daha yüksek bütçeler gerektirebilse de özel tasarım fuar standı isteyenler için en idealidir. Suntalam, sunta, alçıpan, mdflam gibi levhalar işlenir ve markaya özel bir stant ortaya çıkarılır.
Özel tasarım ahşap fuar standı tamamıyla ahşap malzemelerden meydana gelmez. Cam, alüminyum, çelik konstrüksiyon gibi farklı materyaller stantlarda yer alabilir. Detaylar tamamıyla ihtiyaca göre hazırlanır ve sistem ahşapla kaplandığı için diğerleri göze görünmez.
Sonuç olarak fuar standı kiralaması yapılırken hangi ürünü tercih edeceğiniz sektörünüzle, ihtiyacınızla, organizasyon detaylarıyla ve bütçenizle alakalıdır. Seçenekler çoktur ve standın detayları tamamıyla size göre hazırlanarak tarafınıza teslim edilir. Organizasyon süresi boyunca ya da istediğiniz sürece kullanımınıza tahsisi yapılır.
Fuar Standı Fiyatları
Fuar standı tasarımlarında ve kiralamalarında en çok merak edilen konulardan birisi fiyattır. Herkesin bir bütçesi olduğu için bütçesine göre tercih yapma durumu söz konusudur. Fuar standı fiyatları bahis mevzu olduğunda malzemeye, ebatlara, detaylara göre farklı maliyetler ortaya çıkmaktadır. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçilik arttıkça fuar standı fiyatları da artmaktadır.
Fuar standı satın almak isteyenler için bu ürünlerin uzun süre kullanılabileceğini hatırlatmakta fayda var. Bu nedenle tercih yaparken sadece fiyatın ucuz olmasına değil, ürünlerin kalitesine, fonksiyonelliğine ve estetiğine bakılmalıdır. Malzeme ve işçilik kalitesi yüksek ürünler uzun yıllar kullanılabilecek, her defasında firmanızı, markanızı organizasyonlarda en iyi şekilde sergileyeceklerdir.
Fuar standı kiralama fiyatları ise stant türüne, ölçülerine, kiralama süresine göre değişmektedir. Kural Mimarlık firmamız her zaman müşteri odaklı çalışmakta, kalitesi üst düzey, kullanışlı ve zarafeti ile öne çıkan çağdaş fuar stantlarını en uygun fiyatlarla kullanıma sunmaktadır.
Total Views: 1.513Daily Views: 5
Go to Top